و خدايی که در اين نزديکيست ...

هوالمحبوب<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

سلام . امروز که اومدم تو کلبه فهمیدم که باید زود گردگیری کنم همه جاشو (مربوط به بروز رسانی وبلاگ) چون گلبرگای گل شمعدونی کنار پنجره تمیز و براق نبودن و گل شمعدونی با چشمای غمگینش داشت نگاهم می کرد 08.gif.

خوب یه مطلب قشنگ و چند تا عکس زیبا و بهتر از همه مناجاتی از خواجه عبدالله انصاری :

 

((روز قسمت بود.خدا هستي را قسمت ميکرد.خدا گفت: چيزي از من بخواهيد هر چه باشد.شمارا خواهم داد .سهمتان را از هستي طلب کنيد زيرا خدا بخشنده است. و هر که آمد چيزيخواست.يکي بالي براي پريدن و ديگري پايي براي دويدن.يکي جثه اي بزرگ خواست و آن يکيچشماني تيز.يکي دريا را انتخاب کرد و يکي آسمان را. در اين ميان کرمي کوچک جلو آمدوبه خدا گفت:خدايا من چيز زيادي از اين هستي نمي خواهم.نه چشماني تيز ونه جثه ايبزرگ نه بال و نه پايي ونه آسمان ونه دريا .....تنها کمي از خودت.تنها کمي از خودتبه من بده و خدا کمي نور به او داد. نام او کرم شب تاب شد.خدا گفت: آن که نوري باخود دارد بزرگ است.حتي اگر به قدر ذره اي باشد.تو حالا همان خورشيدي که گاهي زيربرگ کوچکي پنهان مي شوي و رو به ديگران گفت: کاش مي دانستيد که اين کرم کوچک بهترينرا خواست.زيرا که از خدا جز خدا نبايد خواست.))

 

 

image hosting by http://hostedpictures.com/

image hosting by http://hostedpictures.com/

image hosting by http://hostedpictures.com/

 

  الهی! دلی ده که در کار تو جان بازیم، جانی ده که کار آن جهان سازیم، تقوایی ده که دنیا را بسپریم، روحی ده که ازین دین بَرخوریم، یقینی ده که درِ آز بر ما باز نشود، قناعتی ده تا از صعوه ی حرص ما باز نشود، دانایی ده که از راه نیفتیم، بینایی ده تا در چاه نیفتیم، دست گیر که دست آویز نداریم، درگذار که بد کرده ایم، آزرم دار که آزرده ایم، طاعت مجوی که یابِ آن نداریم، از هیبت مگوی که تاب آن نداریم، توفیقی ده تا در دین استوار شویم، عقبی ده تا از دنیا بیزار شویم، نگاه دار تا پریشان نشویم، براه دار تا پشیمان نشویم، بیاموز تا شریعت بدانیم، برافروز تا در تاریکی نمانیم، بنمای تا در تاریکی نمانیم، بنمای تا در روی کس ننگریم، بگشای دری که دربگذریم، تو بساز که دیگران ندانند.

 

 

ساده و مهربون باشیم و خداوند حکیم و حاکم رو هرگز فراموش نکنیم . یا علی 01.gif23.gif

 

/ 14 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دیانا

سلام پريا جون هميشه با احساس شروع ميکنی خيلی مهربونی مثل هميشه زيبا مينويسی

kooheyakhy

سلام پريا جان.کجايی کم پيدايی.خوب کاری کردی گردگيری کردی به هر حال نزديک عيده و همه خونه تکونی می کنن تو هم کلبه تکونی می کنی.شاد و سربلند باشی.

Maryam

متن بسيار زيبایی بود. يا علی

هيچکس

سلام..وبلاگ زيبايی درايد..اين را اغاز يک دوستی بدانيد.... متشکرم

بنده درگاه

يک سری به وبلاگ من بزنيد تا عکسهای اقطاب آسمانی رو ببينيدhttp://www.kherghe.blogfa.com/

هيچکس

سلام..متشکرم از حظور سبزت..برای ژست عيد منتظرتان هستم...... با دکلمه ايی از عيد ....و نوشته ايی از آن..... از حظورت را سپاس...

هيچکس

سلام..به روز کردم..منت بگذاريد و قدم رنجه..مرسی

kooheyakhy

سلام.واسه چی آپ نمی کنی؟