كلبه ي برفی من

هوالمحبوب

121

بر صندلی ردیف آخر اتوبوس که قدری مرتفعتر از باقی صندلیهاست نشسته بودم، بر صندلی جلویی ام مادری با دو کودک یکی در کنار خود و دیگری بر زانوان خود نشسته بود. که یکی از آندو 5 ساله و دیگری کمتر از 1 ساله به نظر می رسیدند! محو تماشای دو کودک بودم که سخاوتمندانه بر زمین و زمان لبخند می زدند. . . افسوس که تا قدری شادمانی می کردند و صدای خنده های لطیفشان بالا می گرفت و مرا با خود به دنیای زیبای کودکانه شان می بردند مادر چند مشت و سیلی حواله شان می کرد و پیوستش چند کلمه زشت ... لحظه ای ترسیدم که نکند روزی آنقدر ناآرام باشم که جسم و روح لطیف و معصوم کودکی را اینگونه بیازارم! (کاش کتک خوردن کودکان تنها مشکل اجتماع ما بود!)

خداوندا کودکان زیبا و پاک سرزمین مرا این فرشتگان سپید پیکر را از گزند فقر ، فساد ، پلیدی ، شیطان و درد و رنج دور نگهدار.

image hosting by http://hostedpictures.com/

بوی عیدی بوی توپ بوی کاغذ رنگی با اینا زمستونو سر می کنم با اینا خستگیمو در می کنم...

حال و هوای قبل از عید یه بار دیگه داره تکرار می شه همه جا پر شده از ماهی های قرمز کوچولو که همگی با هم توی تشتهای آب شکوه می کنن از زندونی شدنشون! ما هم که یه تنگ می ذاریم روی سفره ی هفت سین و تو لحظه ی سال تحویل به ندرت به غم بزرگ ماهی زندونیمون فکر می کنیم! ماهی ای که با یه صدای کوچیک سکته می کنه و ما نمی فهمیم و حتی از زجری که می کشه تا بمیره غافلیم! سبزه هم اومده کوچیک و بزرگ در طرحهای مختلف... هفت سینای کوچولوی نقلی هم هنرمندانه خودنمایی می کنن و بازار گرمی رسیدن عید رو به عهده دارن عیدی که میاد به ما بگه نو بشو مثل زمین مثل دشت مثل درخت از خواب غفلت بیدار شو و ببین که زمین نفس می کشه و حمد خدارو عاشقانه به جا میاره تو هم یادت نره شکر کنی یادت نره یاری بطلبی از خالقت یادت نره به زندگی از دید یه مسافر نگاه کنی ...

هوا هوای بهاره پر از اکسیژن و جوونه هایی که دونه دونه دم و بازدمشون آدم رو عاشق طبیعت می کنه. اگه وقت داشتیم سری به کوه بزنیم تا شروع دوباره ی زندگی رو با دیدن سبزه های کوچولوی نورسیده تمرین کنیم.

راستی چهارشنبه ی آخر سال نزدیکه مراقب خودتون و بقیه باشین.

image hosting by http://hostedpictures.com/

------------------------------------------------------------------------------------------

 ضروری:

جناب استشهادی این را بدانید که اينجا مکان مناسبی برای مطرح کردن شما نيست! اگر می خواهيد به نام و نوايی برسيد و وبلاگتان را مشهور کنيد جای مناسبی را انتخاب نکرده ايد چرا که خوشبختانه امروز با همين اقدامات دور از انسانيت و مسلمان بودن شما و امثال شما چشم حقيقت جويان به خوبی به بسياری مسايل باز شده است و مطمئن باشيد همه ی ما مسئول اعمال خودمانيم و الحمدالله خدای بزرگی داريم که خود حق است و شاهد تمام رويدادها و اعمال ناپسند و پسنديده ی ماست. حقيق کنيد تا بدانيد گناباديها با آنهايی که شما اصرار بر گنابادی خواندشنان داريد بسيار متفاوتند و نيازی به اثبات اين موضوع ندارند. متاسفم که فکر نکرده حرف می زنيد جناب استشهادی!!!!!!! خوب است برای شروع بدانيد که درويش گنابادی کسی است که اسلام را دين محمد(ص)را دين خود می داند و تمامی پيامبران و امامان عظیم الشان اسلام را با جان و دل عشق می ورزد خوب است بدانيد دراويش دائم الوضو هستند خوب است بدانيد نمازشان اول وقت است خوب است بدانيد قبل از اذان صبح به مناجات با پروردگار خويش می پردازند و بسياری ديگر که از نظر هيچ مسلمان ديگری اگر مسلمان و خداشناس باشد چنين مواردی خلاف خواست خالق متعال نیست.                                          

بهتر آنست که ابتدا فرقه های مختلف را شخصا بررسی کرده و بشناسيد و سپس به اظهار نظرهای کورکورانه ی خود جامه ی اصلاح بپوشانيد. در ضمن اين را هم بدانيد که فقرای گنابادی (که من خود را ذره ای بسیار کوچک و حقیرترینشان می دانم‌)ذره ای به اين اتهاماتی که کوردلان نادان وارد می کنند اهميت نمی دهیم چرا که خدای متعال هر گاه صلاح بداند آنان را مکافات می نمايد.

لازم دانستم در جوابتان چیزی بگویم و این تنها باری خواهد بود که شخصا اینگونه جوابی می دهم چون نه نیازی به تبلیغ داریم نه اثبات و نه میلی به بیدار کردن کسانی که خود را آگاهانه به خواب زده اند!

شاید نادانسته چنین اقدامی کرده و چنین نظری درج کرده اید و تنها دلیل من برای پاسخ به بیانات شما در قسمت نظرات! اشاره ی شما به کلمه ی دراویش است و اینگونه جمع بستن !!!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

بارخدایا بیاموزمان ساده بودن ساده زیستن را و یاریمان ده از یاد جمیلت عافل نمانیم.

نوشته شده در ۱۳۸٥/۱٢/۱٦ساعت ٢:٢٥ ‎ب.ظ توسط پریا نظرات ()


Design By : Pichak